Şirketiniz her mali yıl sonunda ne kadar kurumlar vergisi ödeyecek?

Sizler için yanıtladık.

GÜNCEL VERGİ ORANI
%19

Kategori 1Şirket mali yılı sonunda net karı 100 bin Sterlin eşiği altında olan şirketler, net karının %19 oranını kurumlar vergisi olarak ödemelidir.

GÜNCEL VERGİ ORANI
%25

Kategori 2Şirket mali yılı sonunda net karı 100 bin Sterlin eşiği üstünde olan şirketler, net karının %25 oranını kurumlar vergisi olarak ödemelidir.

Kurumlar vergisi, aktif olarak faaliyet gösteren her şirketin hesap yılı sonunda elde ettiği net kâr üzerinden hesaplanan ve devlete ödenen bir vergi türüdür.

Kurumlar vergisi sanılanın aksine şirketin cirosu üzerinden değil, şirket giderleri düşüldükten sonraki net kâr üzerinden hesaplanıyor.

Kurumlar Vergisi oranı şirketinizin elde edeceği net kar miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Şirket mali yılı sonunda net karı 100 bin Sterlin eşiği altında olan şirketler, net karının %19 oranını kurumlar vergisi olarak ödemelidir. Şirket mali yılı sonunda net karı 100 bin Sterlin eşiği üstünde olan şirketler, net karının %25 oranını kurumlar vergisi olarak ödemelidir.

Birleşik Krallık’taki her şirket, net kârı üzerinden kurumlar vergisi ödemek zorundadır. Ancak işletmeniz o mali yıl sonunda kâr elde etmemişse kurumlar vergisi ödeyemezsiniz.

Şirketinizin kurumlar vergisi beyannamesi, şirket kurulduktan sonra tarafınıza gönderilen bireysel vergi mükellefi referans kodu ile birlikte Vergi ve Gümrük Kurulunun resmi portalı üzerinden tamamlanır. Vergi ve Gümrük Kurulu, gelir vergisi beyannameniz üzerinden kurumlar vergisi hesaplamışsa bunu aşağıdaki ödeme yöntemleriyle şirketinizden tahsil edecektir:

– ATM kartı

– Kredi kartı

– Direct Debit

Bize Sorun

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  Sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Canlı Destek
  1
  Yardımcı olmamızı ister misiniz?
  Scan the code
  Global Enterpriser
  Merhaba! Yardımcı olmamızı ister misiniz?